Nu gælder det næste spændende arrangement, foredraget den 13. marts 2015 kl. 15:00 i koncertsalen på Alsion,
”Sæt i gang!”
Med Martin Thorborg og Soulaima Gourani.
Du kan opleve to af Danmarks bedste foredragsholdere, helt uden at skulle køre hverken til København, Odense eller Århus!
Foredraget er for alle!
Iværksættere, erhvervsledere og alle dem der ønsker personlig udvikling og kunne tænke sig en saltvands-indsprøjtning der virker!
Foredraget vil helt sikkert få dig frem i sædet og op på mærkerne!
Om det er Martin Thorborg, den københavnske gadedreng, der med sine samfundsprovokerende holdninger sætter spørgsmålstegn ved centrale områder i vores dagligdag eller Soulaima Gourani der vil udfordre dig på din tankegang om, hvorvidt du er groet fast i dine begrænsende overbevisninger – så vil du helt sikkert være underholdt fra første minut og ikke komme til at kede dig et splitsekund, skriver Sønderborgs Ildsjæle i en pressemeddelelse.
Foredraget varer 2 timer og vi kan garantere at du går derfra springfyldt med energi!!
Sønderborg’s Ildsjæle er en non-profit organisation. Foreningen står for 2-3 arrangementer henover året, der har til formål at give tilbage og støtte op omkring lokalsamfundet i og omkring Sønderborg området. Med støtten til blandt andet lokale innovative og skæve idé’er, er vi med til at sikre området som et attraktivt sted at leve og bosætte sig.
Foreningen har nu med succes i oktober måned, afviklet Oktoberfesten Sønderborg for første gang i SFS-Hallen med ca. 560 deltagende gæster.
Sønderborgs Ildsjæle håber at også foredraget vil blive taget godt i mod af Sønderborg og omegn.
Tilmelding HER