Her er listen med alle de mestre, der blev fejret ved Fritdsfesten i Humlehøjhallerne fredag aften.
Katrine Brock | Europamester 2016 | Triathlon / Ironman distance / 18-24 år | Sønderborg Triathlon Klub – STK90 |
VM deltaget Ironman Hawaii 2016 – 3. plads | Triathlon / Ironman distance / 18-24 år | ||
Stephanie Riding | Danmarksmester 2016 | Squash / Damedouble | Sønderborg Squash Club |
Danmarksmester 2016 | Squash / Damehold | ||
Thomas Kjer Olsen | Europamester 2016 | Motor Cross / MX-2 | Sønderborg Motor Club |
Andreas K Jensen | Danmarksmester Club hold 2016 | Motor Cross / mini 85 cc / hold | Sønderborg Motor Club |
Philip Jürgensen | Danmarksmester Club hold 2016 | Motor Cross / mini 85 cc / hold | Sønderborg Motor Club |
Niclas Jensen | Danmarksmester Club hold 2016 | Motor Cross / mini 85 cc / hold | Sønderborg Motor Club |
Henrik Justesen | Jysk/Fynsk mester 2016 | Orienteringsløb / kl. +85 år | OK Syd |
Bent Thomsen | Danmarksmester/Forbundsmester 2016 | Snooker / Individuel | Sønderborg Handicap Idræt |
Jens Anker Juhler | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Dan Palmstrøm | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Bent Nielsen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Michael Nissen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Daniel Pedersen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Nicolaj Thomsen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Torsten Christiansen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / A rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Leif Ace Bøttcher | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Andreas Rasmussen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Timm Hansen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Kasper Nielsen | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Kasper Plasmann | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Preben Byhl | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Christoffer Kjær | Danmarksmester/forbundsmester 2016 | Halhockey / B rækken | Sønderborg Handicap Idræt |
Casper Vohs | Landsmester 2016 | Atletik / Højdespring / D17 | Vidar Atletik |
Landsmester 2016 | Atletik / 200 m / D17 | ||
Landsmester 2016 – Indendørs | Atletik / Stangspring / D17 | ||
Jacob Lott | Landsmester 2016 – Indendørs | Atletik / 800 m / D15 | Vidar Atletik |
Mathias Clausen | Dansk ungdomsmester indendørs 2016 | Atletik / Stangspring / D15 | Vidar Atletik |
Landsmester 2016 – Indendørs | Atletik / Stangspring / D15 | ||
Finn Bergmann | NM deltaget 2016 | Atletik / Spydkast / Master | Vidar Atletik |
Pernille Wrang | Vestdansk mester | Atletik / Race Running / Master | Vidar Atletik |
Freja Gørtz | Nordisk mester 2016 med DU19 landsholdet | Volleyball / DU19 / Landshold | Sønderborg Volleyball Klub |
Hary Clausen | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Inga Clausen | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Linda Warming | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Pia Petz | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Tove Lausten | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Povl Jørgensen | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Helle Hisssel | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Tina Callesen | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Henrik Hedegaard | Landsmester 2016 | Kvadrille | Sundeved Rideklub |
Gitte Marcussen | Landsmester 2017 | Pony-Games | Sundeved Rideklub |
Anette Andersen | Landsmester 2018 | Pony-Games | Sundeved Rideklub |
Mie Hartmann | Landsmester 2019 | Pony-Games | Sundeved Rideklub |
Nicolai Steensbeck-Vest | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Jacob Steensbeck-Vest | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Martin Paustian Pitter | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Visar Aliti | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Jesper Nielsen | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Esben Hansen | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Mads Peter Østergaard | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Mikkel Ohlsen Hansen | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Mathias Lund Hansen | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Lukas Jessen | Danmarksmester 2016 | Futsal | Sønderborg Fremad |
Santhavi Karunanithy | Landsmester 2016 | Atletik / Kuglestød / Piger 12 år | Gråsten Idræts og gymnastikforening |
Atletik / Spydkast / Piger 12 år | |||
Astrid Auning | Landsmester 2016 | Atletik / Hold / Piger 10-11 år | Gråsten Idræts og gymnastikforening |
Anna Hermann | Landsmester 2016 | Atletik / Hold / Piger 10-11 år | Gråsten Idræts og gymnastikforening |
Hanne M Johannsen | Landsmester 2016 | Atletik / Hold / Piger 10-11 år | Gråsten Idræts og gymnastikforening |
Else Amlund | Landsmester 2016 | Atletik / Kuglestød / Veteraner | Gråsten Idræts og gymnastikforening |
Atletik / Spyd / Vetaraner | |||
Atletik / Slyngbold / Vetaraner | |||
Atletik / Diskos / Veteraner | |||
Atletik / Stående længde/ Veteraner | |||
Morten Palm Andersen | Danmarksmester 2016 | Bowling / Trio | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Tim Møller | Danmarksmester 2016 | Bowling / Trio | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Tom Lund | Danmarksmester 2016 | Bowling / Trio | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Freddy Collin | Danmarksmester 2016 | Skat / 4 mands hold | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Torben Müller | Danmarksmester 2017 | Skat / 4 mands hold | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Michael Jensen | Danmarksmester 2018 | Skat / 4 mands hold | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Flemming Smidemand | Danmarksmester 2019 | Skat / 4 mands hold | Sønderborg Familie og Firma Sport |
Niels Jørgensen | Danmarksmester 2016 | Kajak / Maraton / Mænd +70 år | Sønderborg Kajak Klub |
Claus Johansen | Danmarksmester 2016 | Kajak / Maraton / Mænd +60 år | Sønderborg Kajak Klub |
Sille Buch | Danmarksmester 2016 | Brydning | Alsia |
Jacob Veng | Jysk/Fynsk Mester 2016 | Badminton / Herredouble / U13 Mester række | Dybbøl Badminton |
Niclas Søndermark | Jysk/Fynsk Mester 2016 | Badminton / Herredouble / U13 Mester række | Dybbøl Badminton |
Iben Lauritzen Møller | Jysk/Fynsk Mester 2016 | Badminton / Damedouble / U15 A-rækken | Dybbøl Badminton |
Mathilde Andreasen | Jysk/Fynsk Mester 2016 | Badminton / Damedouble / U15 A-rækken | Dybbøl Badminton |
Rasmus Kiebitz | Jysk/Fynsk Mester 2016 | Badminton / Herredouble / U11 A-rækken | Dybbøl Badminton |
Thomas Jensen | Danmarksmester 2016 | Badminton / herresingle / 40+ | Dybbøl Badminton |
Freya Møllerskov | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Maria Christensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Mie Schmidt Jørgensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Maja Wind | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Maja Gramberg Jensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Michelle Kørvell | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Marie Louise Simonsen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Isabella Clausen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Klara Berthelsen Johansen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Kirsten Selena Jonsson | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Helene Jon Christensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Astrid Jon Christensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Malene Nielsen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Clara Westergaard | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Katja Mosleh | Jysk Mester 2016 | Fodbold / U16 Piger 1 | Nord-Als Boldklub |
Kaj Christensen | Landsmester 2016 | Skydning / Hold / OB | IF Posten |
Skydning / Riffel / OB/G klasse A | |||
Irene Clausen | Landsmester 2016 | Skydning / Hold / OB | IF Posten |
Kjeld Clausen | Landsmester 2016 | Skydning / Hold / OB | IF Posten |
Jens Karl Jensen | Landsmester 2016 | Skydning / Hold / OB | IF Posten |
Rasmus Jensen | Landsmester 2016 | Bowling / Herre / Række B | IF Posten |
Agnethe Hansen | Danmarksmester 2016 | Linedance / Koreografi | Dance All over |
Helena-Marie Christiansen | Danmarksmester 2016 | Linedance / Social / Teen | Dance All over |
Mette Kjær | Danmarksmester 2016 | Linedance / Social / Diamond | Dance All over |
Joanna Berg Vestergaard | EM deltaget 2016 | Linedance / Novice / Adult | Dance All over |
Jasmin Hafaidh | Nordisk Mester 2016 | Taekwondo / kamp / junior 68 kg | Nordborg Taekwondo Klub |
Jacob Jungersen | VM deltaget 2016 | Sejllads / Europa jolle | Sønderborg Yacht-Club |
EM deltaget 2016 | Sejllads / Europa jolle | ||
Danmarksmester 2016 | Sejllads / Europa jolle | ||
Kenneth Frederiksen | VM deltaget 2016 | Sejllads / Europa jolle | Sønderborg Yacht-Club |
Caroline Cornelius Hansen | EM deltaget 2016 | Sejllads / Zoom8 jolle | Sønderborg Yacht-Club |
Niclas Dele | NM deltaget 2016 | Sejllads / Optimist jolle | Sønderborg Yacht-Club |
Thomas Lybæk Petersen | NM deltaget 2016 | Sejllads / Europa jolle | Sønderborg Yacht-Club |
Julie Friis | Jysk Mester 2016 | Gokart / Rotax / Mini | Als Gokart Klub |
Danmarksmester 2016 | Gokart / Rotax / Mini | ||
Mads Iskov Friis | Jysk Mester 2016 | Gokart / Rotax / dd2 Junior | Als Gokart Klub |
Danmarksmester 2016 | Gokart / Rotax / dd2 Junior | ||
Nordisk Mester 2016 | Gokart / Rotax / dd2 Junior | ||
Christoffer Kristensen | Nordisk Ungdoms Mesterskab deltager 2016 | Bueskydning / Compound Cadet / Team | Sønderborg Bueskyttelaug |
Nordisk Ungdoms Mesterskab deltager 2016 | Bueskydning / Compound Cadet | Sønderborg Bueskyttelaug | |
Hans Lassen | Danmarksmester 2016 | Bueskydning / Udendørs / Masters klasse (50+) | Sønderborg Bueskyttelaug |
Mikkel Iversen | Danmarksmester 2016 | Taekwondo / Kamp / 80-87 kg. | Taekwondo klubben ChungUn |
Bodil Nissum | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Dorthe Wiseman | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Liva Sofie Hampen | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Susanne Bigum Mortensen | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Dennis Jacobsen | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Jonas Laue Gustavsen | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Per Lykke Hauge | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Peter Buhl | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Elke Christensen | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Jan Jensen | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Inger Buhl | Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Optog Show | MIFs kulturafdeling – ALS REVYEN |
Danmarksmester 2016 | Amatør revy / Scene Show | ||
Hans Peter Graversen | Danmarksmester 2016 | Skydning / Call 22 Riffel 15 meter / Voksen Åben 2 | Sundeved Skytteforening |
Noah Marott Grau | Danmarksmester 2016 | Skydning / Call 22 Riffel 15 meter / Børne Klasse 3 | Sundeved Skytteforening |
Anders Ottobrøker | Jysk Mester 2016 | Skydning / Luft pistol 15 meter / Voksen 1 hånds – 3 | Sundeved Skytteforening |
Maja Diedrichsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Louise Düwel | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Anja Eriksen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Annemarie Kaasgaard Olesen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Anna Bergmann | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Ditte Tvorup Bager | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Tanja Michaelsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Line Astrup Topsøe-Jensen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Rikke Wind | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Susanne Treshow Lund | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniordamer | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Elke Thomsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Lisbeth Marcussen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Linda Schmidt | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Dorte Wehl Laulund | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Bettina Ejsing | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Jette Rehnquist Hansen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Susanne Albeck Callesen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Marion Hymøller | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Kirsten Hedegaard Nielsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Winnie Sommerlund Nielsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Karina Hell Kolmos | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls | Sydals Håndboldklub |
Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | ||
Lars Laulund | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Peter Jørgensen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Lars Bo Antonsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Thomas Larsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Palle Krog Petersen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Michael Bonde | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Per Laulund | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Bjarke Fallesen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Mads Skovborg Sørensen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Tom Albeck Tækker | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Torben Jørgensen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Mads Dam | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Thomas Schultz | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Martin Lorenzen | Landsmester 2016 | Håndbold / Seniorherrer / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Betina Gonnsen | Landsmester 2016 | Håndbold / Old Girls / Udendørs | Sydals Håndboldklub |
Janni Larsen | Danmarksmester 2016 | Dart / Damedouble | Dartklubben Fluen |
EM deltaget 2016 | |||
Dennis Johannsen | Danmarksmester 2016 | Dart / Drengedouble | Dartklubben Fluen |
EM deltaget 2016 | Dart / Single | ||
Jessica Vosooghi Fetrat | VM deltaget 2016 | Rhönrad/ Gymnastikhjul | TS Sonderburg |
Laura Wissendorf Spielmann | Danmarksmester 2016 | Rhönrad/ Gymnastikhjul / U8 | TS Sonderburg |
Christina Jørgensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / Indendørs / U19 | Dybbøl I.U. |
Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | ||
Line Hansen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / Indendørs / U19 | Dybbøl I.U. |
Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | ||
Katrine Overlund Sørensen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / Indendørs / U19 | Dybbøl I.U. |
Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | ||
Rasmine Roldskov | Jysk Mester 2016 | Fodbold / Indendørs / U19 | Dybbøl I.U. |
Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | ||
Emma Meilling | Jysk Mester 2016 | Fodbold / Indendørs / U19 | Dybbøl I.U. |
Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | ||
Sofie Ebsen | Jysk Mester 2016 | Fodbold / Indendørs / U19 | Dybbøl I.U. |
Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | ||
Pernille Kørvel | Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | Dybbøl I.U. |
Malene Hvid | Jysk Mester 2016 | Futsal / U19 | Dybbøl I.U. |
Peter Krusegaard | Jysk Mester 2016 | Tennis / Individuelt / U10 drenge | Sønderborg Tennis klub |
Alina Boysen | Jysk Mester 2016 | Tennis / 2 personers hold / U12 piger | Sønderborg Tennis klub |
Louise Hangaard Fisker | Jysk Mester 2016 | Tennis / 2 personers hold / U12 piger | Sønderborg Tennis klub |
Rasmus Rasmussen | EM deltaget 2016 | Karate / Kata | Gråsten Karate Klub |
Mads Zanchetta | EM deltaget 2016 | Karate / Kata | Gråsten Karate Klub |
EM deltaget 2016 | Karate / Kumite | ||
Clara Kapke | Landsmester 2016 | Svømning / 100m. Individuelt Medley / Damer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 50 m. Fri svømning / Damer | |||
Svømning / 50 m. Rygsvømning / Damer | |||
Ellen Jensen | Landsmester 2016 | Svømning / 50 m. Fri svømning / Damer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 100 m. Fri svømning / Damer | |||
Johanne Schow Christiansen | Landsmester 2016 | Svømning / 200 m. Fri svømning / Damer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 50 m. Bryst svømning / Damer | |||
Nikoline Mathiesen | Landsmester 2016 | Svømning / 50m. Bryst svømning / Damer | Svømmeklubben Sønderborg |
Nikoline Munksgaard-Ottosen | Landsmester 2016 | Svømning / 50 m. Bryst svømning / Damer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 100 m. Bryst svømning / Damer | |||
Svømning / 200m. Bryst svømning / Damer | |||
Svømning / 4 x 100 m. Medley / Mix holdkap | |||
Svømning / 4 x 100 m. Fri / Mix holdkap | |||
Emil Winther | Landsmester 2016 | Svømning / 50 m. Bryst svømning / Herrer | Svømmeklubben Sønderborg |
Emil Neumann | Landsmester 2016 | Svømning / 100 m. Fri svømning / Herrer | Svømmeklubben Sønderborg |
Simon Perzynski | Landsmester 2016 | Svømning / 200 m. Individuelt Medley / Herrer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 50 m. Bryst svømning / Herrer | |||
Svømning / 100 m. Bryst svømning / Herrer | |||
Svømning / 200 m. Bryst svømning / Herrer | |||
Svømning / 4 x 100 m. Medley / Herrer holdkap | |||
Philip Andersen Ravn | Landsmester 2016 | Svømning / 50 m. Fri svømning / Herrer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 100 m. Fri svømning / Herrer | |||
Svømning / 200 m. Fri svømning / Herrer | |||
Svømning / 100 m. Rygsvømning / Herrer | |||
Svømning / 4 x 100 m. Medley / Herrer holdkap | |||
Frederik Zachariassen | Landsmester 2016 | Svømning / 4 x 100 m. Medley / Herrer holdkap | Svømmeklubben Sønderborg |
Jeppe Vestergaard Jensen | Landsmester 2016 | Svømning / 50 m. Bryst svømning / Herrer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 100 m. Bryst svømning / Herrer | |||
Svømning / 200 m. Bryst svømning / Herrer | |||
Steffen Skipper Petersen | Landsmester 2016 | Svømning / 100 m. Fri svømning / Herrer | Svømmeklubben Sønderborg |
Svømning / 200 m. Fri svømning / Herrer | |||
Svømning / 4 x 100 m. Medley / Mix holdkap | |||
Svømning / 4 x 100 m. Fri / Mix holdkap | |||
Aaron Mensing | EM deltaget 2016 | Håndbold / U21 EM / Landshold | hf Sønderborg |
Ellen Møldrup | Landsmester 2016 | Badminton / Damesingle / U15 Mesterrække | Badmintonklubben Blans Sundeved |
Jysk Fynsk Mester 2016 | Badminton / Damesingle / U17/19 Mesterrække |