Her kan du se hvem der er en del af Kulturnatten

23. august 2019 Kultur

Søndertorv

Sønderskov-skolens idræts SFO og klub

17.00 – 17.15

TS Sønderborg Rhonrad

17.15 – 17.35

Sønderjysk/Bosnisk Forening – folkedans

17.35 – 17.55

Line Dance Dancing Dukes

17.55 – 18.15

Vidar Gymnastik og Kampidræt – Gymnastik

18.15 – 18.35

Ashihara Karate Sønderborg

18.35 – 18.55

TS Sønderborg Rhonrad

18.55 – 19.15

Chung Un Taekwondo

19:15 – 19:35

DGI Sønderborg Egnen Minimix og junior/yng – 30 min opvisning

19:35 – 20:05.

Artiklen fortsætter under annoncen

Vidar gymnastik- og kampidræt – kampdelen

20.05 – 20.25

Dance and Fitness

20.25 – 20.45

Sønderjysk/Bosnisk Forening – folkedans

20.45 – 21.15

Riddersalen

Musikskolen

17.00 – 17.30

Gospelfællesskabet – 4 Kids

17.30 – 19.00

Gospelfællesskabet – 4 Teens

17.30 – 19.00

Hearts of Gospel

17.30 – 19.00

New Hope Gospel Choir

17.30 – 19.00

Sønderjysk Pige og Drengekor

19.00 – 19.30

Nordalskoret

19.30 – 19.50

Motetkoret

19.50 – 20.20

Alskoret

20.20 – 20.50

Opus 2 Big Band

20.50 – 22.00

Sønder Havnegade

Sønderborg Sportsdykkerklub

Støtteforening for Hospice Sønderjylland

Dance and Fitness

Chung Un Taekwondo

UC Sønderjylland, Sygeplejeskolen

Sønderborg Helsecenter

Krop og Kræft-teamet

Kræftens Bekæmpelse

Ornitologisk Forening For Als og Sundeved

Borgerforeningen

Nye Borgerlige

Nørre Havnegade

Sønderborg Husflidsforening

Foreningen Købmandsgården

Hotel Alsik – Oplev Point of View

17.00 – 22.00

Optiker Louis Nielsen

Kristendemokraterne

KLF Kirke og Medier

ADHD

Baba

Syddansk Universitet

Privatskolen Als

Sønderborg Forsyning

Folkebevægelsen mod affald i naturen

Sønderborg e-Sport

Sønderborg Brand og Redning + Ambulance Syd

Cafeen – Slottet

Røde Kors – Modeopvisning

19.00 – 20.00

Pladsen mellem havnekontoret og Chr. X Bro

Bækkegaarden BUS

ProjectZero

MTB Sønderborg –ved trappen

Konservative Vælgerforening

Socialdemokratiet

New Orleans Jazz Sønderborg

Alsingergildet

Diabetesforeningen i Sønderborg

Dansk Folkeparti

Sind Sønderborg

SF Sønderborg

Frelsens Hær

Kvindeparaplyen

LOF – Venstre i Sønderborg – Venstres Ungdom i Sønderborg

Sønderborg Golfklub

Alternativet Sønderborg

Nyreforeningen Sønderjylland

Butterfly Fitness

FOA

Fælleslisten

AlsLUG Linux

JCI Sønderborg

Alsalsa Dans

Ahlmann Skolen

Stafet for Livet

Als Gokart Klub

Dance All Over

Als-Fyn Broen

Sønderskov Skolen

Røde Kors samaritter

Alliance Francaise

MultiKulturhuset

Musik i caféområdet, Blue Grass

17.00 – 18.30

Talks i den store sal

18.30 – 19.30

Fernisering af kunstudstilling

19.00 – 20.00

Sønderjysk Pige og Drengekor -Store sal

20.00 – 20.45

Tango i forhallen og Café området

20.00 – 22.30

Åben altan til fyrværkeri

23.00 – 23.15

Nørrebro Scenen

Sønderborg Musik Skole

17/ 17.30 – 18.45

Tony Moreaux & Asokere

19.15 – 20.30

Integrationsprisen

20.30

NATLØBET 2019

21.15

Gasoline

21.45 – 23.00

FYRVÆRKERI

23.00

Havbogade, Torvet

Rouwen

18.00 – 18.30

Last K.

18.45 – 19.20

Fools Paradise

19.35 – 20.10

Fames

20.25 – 21.00

Thunderborg

21.15 – 21.50

Slotskajen

Hærhjemmeværnet – Marinehjemmeværnet

Natteravnene

Tandslet Friskole

TUBA

Stenklubben Als

Broager Rideklub

Crossfit Sønderborg

Tyske Foreninger

Røde Kors

Als VikingeLaug

Efterskolen EPOS

Tilflytterservice Sønderborg Kommune

Kultur og Fritid Sønderborg Kommune

Sønderborg International School

Netværkshuset

Kompetencecenter for demens

SOSU-elever bruger velfærdsteknologi Sønderborg Kommune

Vidar – Ulkebøl Håndbold

Akvarieforeningen

Midtals Friskole

Gospelfællesskabet

Historie og Samfund for Als & Sundeved

Sønderjysk Pigekor og Drengekor

Samrådet Alssund – Spejderne

LO / Dansk Metal

Fonden Kærbo

Kværs Idrætsfriskole

NADA Sønderborg

Odd Fellow Logerne

Sønderjysk/ Bosnisk Forening

Indgang til Søndertorv

Sønderborg Roklub

Sønderborg Squash Klub

Sønderborg Svømmeklub

Sønderborg Ungdomsskole

 

 

Skrevet af: Ole ole@sonderborgnyt.dk