Outdoor i Centrum er igen på banen med et foredrag med Erik B. Jørgensen, der endnu en gang har haft en helt utrolig og spændende naturoplevelse. Og på Yukon River turen havde han kæresten med.
Kom med på vores Yukon River eventyr, skriver tidligere elitesoldat Erik B. Jørgsen i en pressemeddelelse om hans foredrag.
På onsdag kl. 18.30 kan du høre foredraget i Ourdoor i Centrum i Perlegade, hvor Erik B. Jørgensen fortæller om den unikke ekspedition, hvor han dykker ned i historien, dyrene, naturen og parrets mange sjove oplevelser.
Hør også om, hvordan forberedelse, motivation og disciplin spiller ind på gennemførsel af en sådan tur, og ikke mindst hvordan det er at rejse som kærestepar med 24 timers nærvær dag efter dag i så lang en periode.
Os bekendt er vi de første danskere, der har padlet hele Yukon River fra udspring til Beringshavet, skriver Erik B. Jørgensen.
Du kan læse mere om turen HER
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 95)
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 96)