Brecklings Bogcafé får besøg af den spændende forfatter, krimidronningen Sara Blædel, i Sønderborhus mandagden 11. november klokken 19 og bogcafévært Allan Breckling er igen i gang med at læse nogle af hendes bøger, så han er klædt på til at tage imod hende.
Sara Blædel er kendt og elsket af krimifans for sin serie om kriminalassistenten Louise Rick og kriminalreporter Camilla Lind og for sin serie om Ilka, bedemandens datter.
”Når Sara Blædel er så populær, så skyldes det, at historierne i hendes bøger er meget nærværende og realistiske og så er hun god til at spinde en god historie”, siger bogcaféværten og fortsætter:
”Til november udgiver Sara Blædel det fjerde bind om bedemandens datter, hvor Ilka vender tilbage til Danmark – og hvad der så sker, det ved vi ikke”, siger Allan Breckling til SønderborgNYT.
”Men vi ved, at Sara Blædel havde sin forfatterdebut i 2004 og derfor har 20 års jubilæum og det skal fejres af bogcafeen”.
Du kan bestille billetter på [email protected] eller på telefon 5240 6616.
















