Karikatur inviterer til nytårsfest – med et helt fyrværkeri af smagsoplevelser

Frederik Frimodt-Larsen og Chris Franklin Gammelgaard. Foto: Ole Kæhler

Frederik Frimodt-Larsen og Chris Franklin Gammelgaard. Foto: Ole Kæhler

28. december 2022 Erhverv Skrevet af: Ole Kæhler

Hvis nytåraften skal være både festlig og lidt anderledes, så giver det rigtig god mening at bestille et bord i Karikatur i Borgen, hvor der bydes på en menu med hele otte serveringer og der er cocktails til dem alle. Karikatur er specialister i at kæde mad og cocktails sammen, så det på tallerkenen spiller sammen med indholdet i glasset.

Det siger Frederik Frimodt-Larsen og Chris Franklin Gammelgaard fra Karikatur til SønderborgNYT.

“Vi får en kæmpe fest, hvor ingen tørster, sulter eller småkeder sig”, lover Frederik Frimodt-Larsen .- og Chris Franklin Gammelgaard fortæller, at nytårsgæsterne kan komme til fest fra klokken 17.

Artiklen fortsætter under annoncen

“Gæsterne får et glas bobler, når vi skal høre Dronningens nytårstale og når hun har talt, så begynder vi serveringen af vores nytårsmenu”, siger han. Efter midnat og årsskifte, bliver døren åbnet, så flere kan komme indenfor og feste med.

Det er muligt at bestille bord frem til den 30. december klokken 15 – og samme tidspunkt gælder for bestillinger af Karikaturs take-away-Nytårsmenu.

Du finder menuer og meget andet om Karikatur på Facebook – og desuden er det muligt at ringe på 5353 4545  eller besøge stedet inden nytårsaften.

Artiklen fortsætter under annoncen

“Vi er altid klar til at fortælle enhver, hvilke oplevelser vi byder på i Karikatur”, siger Frederik Frimodt-Larsen og Chris Franklin Gammelgaard, som sætter en ære i at Karikatur skiller sig ud fra mængden.

4. juni 2026 Erhverv, Sønderborg

Hun startede på gulvet i Sønderborg – nu skal hun lede hele varehuset

4. juni 2026 Erhverv

Når kunderne efter sommerferien møder den nye varehuschef i Bilka Sønderborg, bliver det et gensyn med et velkendt ansigt. Fra 1. juli tiltræder Maria Oldager som ny varehuschef, hvor hun overtager posten efter Palle Løgstrup, der tidligere på året skiftede til Bilka Esbjerg. For Maria Oldager bliver det samtidig et comeback til den by, hvor […]

Læs mere...