Sønderborg Kommune inviterer igen til en sanselig og stemningsfuld Sanseaften, der kombinerer bevægelse, afslapning og musik i vandet. Det sker søndag den 7. juni i Humlehøj Svømmehal.
Sanseaften henvender sig til voksne, der har lyst til en anderledes og rolig oplevelse i vandet, når programmet blandt andet byder på den kinesisk bevægelses- og meditationsform qigong i vandet, saunagus og lydmeditation på luftmadrasser.
Under arrangementet er der live-musik og stemningsfuld belysning i svømmehallen, mens deltagerne får serveret frugt, vand og juice. Der er også mulighed for svømning, dans og hygge.
Sanseaften finder sted søndag den 7. juni 2026 fra klokken 16:00 til 18:00 i Humlehøj Svømmehal. Der er begrænsede pladser, og billetter kan købes via Sønderborg Kommunes hjemmeside senest fredag den 5. juni 2026.
Hvis du ønsker, at et arrangement bliver omtalt på SønderborgNYT, så send tekst og billede til [email protected], og vi deler det med vores læsere.

















