Stem dørklokker for Folkekirkens Nødhjælp

28. februar 2016 Sundeved

Der er brug for frivillige indsamlere, når Sønderborg Provsti den 13. marts samler ind til Folkekirkens Nødhjælps årlige Sogneindsamling.indsamlingsbøsser

Støt kampen mod sult og meld dig som indsamler i dit sogn, skriver Christianskirkens sognemedhjælper i en pressemeddelelse.

Artiklen fortsætter under annoncen

I Sønderborg Provsti er der indsamling i følgende sogne, så du skal bare sende en mail til hjemmesiden www.noedhjaelp.dk eller til det sogn, hvor du vil stemme dørklokker.

KETTING SOGN:
Indsamlingsleder: Tove Julsgaard Lind
E mail: tovelind-dk@hotmail.com

 

BROAGER SOGN:
Indsamlingsleder: Georg Pedersen

E mail:  georgborg@fifs.dk

 

CHRISTIANS SOGN:
Indsamlingsleder: Mette Carlsen

E mail:  sognemedhjaelper@christianskirken.net

 

DYBBØL SOGN:
Indsamlingsleder: Jørn Kvist Hansen

E mail:  joern.kvist@mail.dk

GRÅSTEN SOGN:

Indsamlingsleder: Renate Røhl
E mail: renateroehl@hotmail.com

HØRUP SOGN:
Indsamlingsleder: Brian Johannsen
E mail: brian@casanta.dk

KEGNÆS SOGN:
Indsamlingsleder:  Bente Kirkegaard Petersen
E mail: bkp@bbsyd.dk

LYSABILD SOGN:
Indsamlingsleder: Gitte Beier
E mail: ertebjergly@hotmail.com

NOTMARK SOGN:
Indsamlingsleder: Henriette Wolff Beltmann
E mail: henriettebeltmann@gmail.com

NORDBORG SOGN:
Indsamlingsleder: Helga Komischke
E mail: helga.komischke@mail.dk

NYBØL SOGN:
Indsamlingsleder: Lumilla Mikkelsen
E mail: lumilla1@hotmail.com

RINKENÆS SOGN:
Indsamlingsleder: Hans Seekjær
E mail: kamma-hans@mail.tele.dk

SKT. MARIE SOGN:
Indsamlingsleder: Jannik Gorm Hansen
E mail: jannik.gh@stofanet.dk

SVENSTRUP SOGN:
Indsamlingsleder: John S. Christensen
E mail: john@svanechristensen.dk

ULKEBØL SOGN:
Indsamlingsleder:  Ole Schjoeth
E mail: oschjoeth@hotmail.com

 

 

Skrevet af: Ole ole@sonderborgnyt.dk